OPTOMETRYCZNA TERAPIA WIDZENIA II

Szanowni Państwo. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że otwieramy rejestrację na koleją edycję szkolenia Optometrycznej Terapii Widzenia II. W tym roku odbędzie się ona w dniach 25 do 30 marca 2019 roku. Tradycyjnie miejscem spotkania będzie Sieradz.

Opis szkolenia

Podczas tegorocznego spotkania: podsumowana zostanie widza uczestników na temat praktycznych aspektów wykorzystywania zagadnień związanych z terapią widzenia przez specjalistów; omówione zostaną najnowsze publikacje w zakresie VT, prowadzący przedstawi standardy prezentowania przypadków, co ułatwi uczestnikom szkolenia porozumiewanie się z innymi specjalistami zajmującymi się optometryczną terapią widzenia a co za tym idzie, uzyskiwanie wsparcia w sytuacjach gdy potrzebujemy zasięgnąć ich opinii; podczas kursu prowadzący przedstawi słuchaczom opisy przykładowych przypadków; w kolejnej części każdy z uczestników będzie miał możliwość omówić choć jeden przypadek ze swojej dotychczasowej praktyki, starając się zachować omówione wcześniej zasady ich prezentowania. Podczas spotkań nie przewidujemy obecności pacjentów, będą jednak pojawiać się filmy i szczegółowe opisy postępowania. Przypadki zostaną omówione, podjęte zostaną decyzje dotyczące planu dalszego postępowania.

Przygotowanie do spotkania

Uczestnicy zostaną poproszeni o dostarczenie zebranych danych dotyczących prezentowanego przypadku w formie 1 strony A4 pliku pdf przed rozpoczęciem kursu.
Dane powinny zawierać wszystkie kluczowe informacje tj. dane biometryczne, informacje o rozwoju i stanie zdrowia pacjenta, informacje o funkcjach wzrokowych uzyskane w wyniku pomiarów subiektywnych i obiektywnych, rozpoznanie stanu oraz informacje o wprowadzonym postepowaniu i jego efektach.
Dodatkowo mile widziane będą państwa krótki filmy, które prosimy przywieźć ze sobą (nie wysyłamy mailem)

Profil uczestników

Tegoroczne warsztaty Optometric Vision Therapy II adresowane są do optometrystów, studentów optometrii, lekarzy okulistów oraz specjalistów ochrony wzroku, którzy ukończyli w poprzednich latach w warsztatach Optometrycznej Terapii Widzenia I prowadzonych przez Dr Willis Clem Maples’a, lub posiedli wiedze na temat optometrycznej terapii widzenia podczas innych form kształcenia i opanowali ją na poziomie umożliwiającym uczestnictwo w warsztacie na poziomie II.

Zajęcia przeznaczone są dla jednej grupy na poziomie ponadpodstawowym. Przewidywana liczebność grupy to 20.
W związku z dużym zainteresowaniem przewidujemy możliwość zakupu wybranych testów i sprzętu do prowadzenia terapii widzenia.

Prowadzący

[fusion_accordion boxed_mode=”” border_size=”1″ border_color=”” background_color=”” hover_color=”” divider_line=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””][fusion_toggle title=”Dr Willis Clem Maples” open=”no”]

Dr Willis Clem Maples tytuł Doktora Optometrii (OD) zdobył na Southern College of Optometry (SCO- Memphis Tennessee) w 1968 roku, tytuł magistra (MS) zdobył w roku 1978 w dziedzinie edukacji zdrowotnej na USM. Praktykę rozpoczął w 1968 roku jednocześnie w Wiggins i Gulfport. Od początku specjalizował się w optometrii pediatrycznej, optometrii behawioralnej oraz terapii widzenia Do jego szczególnych zainteresowań należały zez, niedowidzenie oraz problemy z nauką. W międzyczasie zdobył stypendia w American Academy of Optometry, College of Optometrists in Vision Development i Australasian College of Behavioural Optometry.
Sprzedał obie praktyki w 1982 roku, otrzymując możliwość stworzenia programu terapii widzenia na Northeastern State University (OCO-NSU-Tahlequah, OK). Prowadził kursy z zakresu terapii widzenia, epidemiologii zeza /niedowidzenia, problemów z nauką związanych z widzeniem, rozwoju układu wzrokowego dziecka oraz podstawowej analizy danych optometrycznych. Przez 25 lat pełnił funkcję kierownika wydziału terapii widzenia w Szpitalu WW Hastings Indian Hospital (Tahlequah, OK).

Emerytowany jako pełnoetatowy profesor z OCO-NSU w 2006 roku, przez kolejne pięć lat nauczał w SCO, w roku 2011 przeszedł na emeryturę. Po przejściu na emeryturę z SCO został uhonorowany nagroda za całokształt osiągnięć zawodowych. Był aktywny w College of Optometrists in Vision Development (COVD), organizacji certyfikującej w zakresie optometrii rozwoju widzenia, percepcji wzrokowej i rehabilitacji wzrokowej. Przez dwa lata pełnił funkcję przewodniczącego tej organizacji i dwukrotnie pełnił funkcję przewodniczącego Międzynarodowej Komisji Egzaminacyjnej i Certyfikacyjnej COVD. Jest laureatem prestiżowych nagród AM Skeffington’a za publikacje naukowe oraz nagrody GN Getman’a za wkład w pracę w dziedzinie optometrii pediatrycznej i optometrii rozwojowej. Otrzymał nagrodę za całokształt twórczości od COVD.

Dr Maples jest autorem ponad 80 artykułów i wykładał szeroko w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Kanadzie, Australii / Nowej Zelandii, Chinach, Korei, Kolumbii, Belgii, Danii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Szwajcarii, Polsce i na Węgrzech. W latach 2006-2011 był redaktorem naczelnym Journal of Behavioral Optometry oraz autorem publikacji dla Fundacji Optometric Extension Programme (OEP). Organizacja ta (OEP) przyznała mu kolejną nagrodę za całokształt twórczości w służbie dla profesji.

Jest dożywotnim członkiem American Optometric Association i Mississippi Optometric Association. Posiada licencje stanowe w Oklahomie, Tennessee i Mississippi. Otrzymał także honorowe członkostwo w Południowokoreańskim Stowarzyszeniu Optometrycznym i Polskim Towarzystwie Optometrii i Optyki. Po kilku latach spędzonych na częściowej emeryturze (uczestnicząc w badaniach, pisaniu publikacji naukowych, wykładach w kraju i za granicą) rozpoczął swoją ostatnią praktykę z dr. Megan Sumrall-Lott w Bellevue Specialty Eye Clinic (syczeń 2016) w Hattiesburg’u, MS, gdzie kontynuuje swoją praktykę. Praktyk ta nie zajmują się sprzedażą okularów, lecz specjalizuje się w pracy diagnostyczno-terapeutycznej w zakresie rozwoju i rehabilitacji widzenia. Praktykę najczęściej odwiedzają pacjenci z zezem, niedowidzeniem, problemami z okulomotoryką, akomodacją, trudnościami w nauce, zaburzeniami koncentracji uwagi, z towarzyszącą nadpobudliwością i bez niej, pacjenci ze spektrum autyzmu, z urazowym uszkodzeniem mózgu i udarem. W. C. Maples jest żonaty, ma trzy córki, 8 wnucząt i 2 prawnuków. W chwilach wolnych od optometrii lubi studiować Biblię, uprawiać ogrodnictwo i podróżować.
[/fusion_toggle][/fusion_accordion]

[fusion_separator style_type=”single|dashed” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” sep_color=”#9d9e9c” top_margin=”30″ bottom_margin=”30″ border_size=”2″ icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center”][/fusion_separator]

Cennik

[fusion_pricing_table type=”1″ backgroundcolor=”” bordercolor=”” dividercolor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” columns=”2″][fusion_pricing_column title=”Członkowie PTOO” standout=”no”][fusion_pricing_price currency=”osoba ” currency_position=”left” price=”4000″ time=” zł” ][/fusion_pricing_price][/fusion_pricing_column][fusion_pricing_column title=”Niezrzeszeni w PTOO” standout=”no”][fusion_pricing_price currency=”osoba ” currency_position=”left” price=”5000″ time=” zł” ][/fusion_pricing_price][/fusion_pricing_column][/fusion_pricing_table]

W cenie warsztatów zapewniamy ich tłumaczenie oraz serwis kawowy.
Osoby nie będące członkami PTOO i nie posiadające Numeru Optometrysty proszone są o przesłanie kopii dokumentu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Wszystkie szczegółowe informacje zostaną przesłane za pośrednictwem maila.
Wszytkach uczestników prosimy o załączenie zdjęcia (możliwość przygotowania Tablo przez uczestników kursu).

Miejsce i rejestracja


Sieradz, Hotel „Wróblewscy” ul. Sarańska 8

[fusion_tabs design=”clean” layout=”horizontal” justified=”yes” backgroundcolor=”” inactivecolor=”” bordercolor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””][fusion_tab title=”HARMONOGRAM SPOTKAŃ” icon=”fa-pencil-square-o”]
data: 25-30.03.2019r.

Uwaga: w sytuacjach niezależnych od organizatora istnieje możliwość zmiany godzin lub terminów.
Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.
[/fusion_tab]
[/fusion_fontawesome]

[fusion_tab title=”REJESTRACJA” icon=”fa-users”]

Rejestracja uczestników

[fusion_table]
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
[/fusion_table]
[/fusion_tab][/fusion_tabs]

Proponowane noclegi

[fusion_accordion boxed_mode=”” border_size=”1″ border_color=”” background_color=”” hover_color=”” divider_line=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””][fusion_toggle title=”BAZA NOCLEGOWA” open=”no”]
Polecane miejsca noclegowe:
– Hotel „Przystań”, Sieradz, ul. Portowa 2, tel. 43 822 38 63
– Hotel TRAX, Sieradz, ul. Sportowa 1, tel. 43 822 72 15
– Hotel Wróblewscy, 98-200 Sieradz, ul. Sarańska 8, tel. 43 828 64 80
– Hotel „Na Półboru”, 98-200 Sieradz, Stawiszcze 39a, tel. 43 822 56 42
Noclegi i wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie.
[/fusion_toggle][/fusion_accordion]

[fusion_separator style_type=”single|dashed” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” sep_color=”#9d9e9c” top_margin=”30″ bottom_margin=”30″ border_size=”2″ icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center”][/fusion_separator]
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: warsztaty@ptoo.pl

[fusion_separator style_type=”single|dashed” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” sep_color=”#9d9e9c” top_margin=”30″ bottom_margin=”30″ border_size=”2″ icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center”][/fusion_separator]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies